Ahmet Hakan: İstanbul Valiliği’nin içki genelgesi hakkında yapılan tartışmaların altı dolu değil

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, İstanbul Valiliği’nin tartışma yaratan “halka açık alanda, parklarda, plajlarda içki tüketiminin yasaklandığı” şeklinde ifadelerin yer aldığı, ancak daha sonra, “sadece çevreye rahatsızlık verenler konusunda cezai işlem uygulanacak” açıklaması yapılan genelgeyi değerlendirdi. 

Hakan, İstanbul Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Emin Gökçegözoğlu‘nun “İnsanlara rahatsızlık vermeden, çocuklara kötü örnek olmadan, kendi başına alkol alan kişilere kimse ne diyebilir ki?” şeklindeki açıklamasını hatırlattı. 

Hakan, “Bu açıklamalar da gösteriyor ki… Yapılan tartışmaların altı dolu değil. Plajda, mesire yerinde, parkta içki içmek yasaklanmıyor. Peki ne yapılıyor? Yapılan şu:  Plajda, mesire yerinde, parkta içki içip huzur bozan davranışlarda bulunanlara karşı kolluk kuvvetlerinin etkili bir denetim yapması isteniyor. Ne yani kardeşim? Bu da mı istenmesin?” dedi. 

TIKLAYIN – İstanbul Valiliği Basın Müdürü: Açık alanda içki içmek yasaklanmadı, sadece çevreye rahatsızlık veriliyorsa cezai işlem uygulanacak

TIKLAYIN – İstanbul Valisi’nin ‘alkol’ genelgesinde yasayı aşan kritik cümle: Satışı ve tüketilmesinin önlenmesi ilanen tebliğ olunur

TIKLAYIN – Hukukçular, İstanbul Valiliği’nin içki yasağını Anayasa’ya aykırı buldu: AİHM’e kadar gidilmeli, Vali’nin böyle bir yetkisi yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x