Akşehir’de Uyuşturucu Operasyonu: 5 Şüpheli Yakalandı

Konya’nın Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri yaptığı uyuşturucu operasyonlarında 5 şüpheli ile birlikte çeşitli uyuşturucu maddeler ele geçirdi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan şahıslarla ilgili yaptığı çalışmalarda Yeni Mahalle’de durumundan şüphelendiği Niğde plakalı bir aracı durdurdu. Araçta bulunan şüphelilerin üzerinde bir miktar uyuşturucu madde ele geçiren narkotik ekibi, aracı ve şüphelileri detaylı arama yapmak için İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirdi. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile araçta ve şüphelilerin üzerinde yapılan aramada dört adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu haplara el koyan narkotik ekibi, araçta bulunan M.O., M.Y., M.Ç. ve M.Ü. isimli dört kişiyi gözaltına aldı. Diğer bir olayda ise Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekibi Yeni Mahalle’de bulunan M.D.’nin ikametinde arama yaptı. Yapılan aramada iki parça halinde 1,5 gram metamfetamin ile dört adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi.

İki olayla ilgili gözaltına alınan M.O., M.Y., M.Ç., M.Ü. ve M.D. isimli 5 şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan işlem yapıldı. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x