Bahçeli: 31 Mart Türk siyaset tarihinde kilit bir seçim olacak

Son dakika haberi! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

İçine girdiğimiz hiçbir mücadelede yüzümüz kara çıkmamıştır.

2024’te bizi bekleyen iki mühim siyasi dönüm noktası vardır. Bunlar hem partimiz hem de ülkemiz adına ciddi gelişmelere sahne olacaktır. İlk dönüm noktası 17 Mart 2024 tarihinde demokratik şölen havasında planladığımız 14. Olağan Büyük Kurultayımızdır. Kurultayımız, yeni yüzyılın şuurunu taşıyacaktır.

İkinci siyasi dönüm noktası da 31 Mart seçimleridir. Partimizin 55. yılı münasebetiyle 55’er isimden oluşan belediye başkan aday listelerimizi 10 Ocak 2024, 11 Ocak 2024, 15 Ocak 2024’te milletimizle paylaştık.

CHP’YE TEPKİ

Diğer partiler de adaylarını açıklamaktadır. CHP’de işler iyice sarpa sarmış, aday tespitinde kriz ve karışıklık gün yüzüne çıkmıştır. İçeriden demlenen, dışarıdan yemlenen CHP yönetimi akli melekelerini kaybetmekle kalmamış istikametini hepten şaşırmıştır.

Terör ve bölücülük mağduru milletimizin güçlü iradesi demlenmiş CHP’den hesap sormaya yeterlidir. Kendi içinde kavgalı ve kutuplaşmış siyasi partinin yerel yönetimlerden ayıklanması geldiğimiz bu aşamada artık bir demokrasi namusudur.

“KİLİT MAHİYETİNDEKİ SEÇİMLER”

31 Mart 2024 tarihinde Türk siyasi tarihindeki kilit mahiyetindeki seçimlerinin yapılacak olması bizim dikkat, diyaret, tedbir, temkin ve heyecanımızı yoğunlaştırmamızı gerekmektedir. Büyüklük taslayanlardan kurtuluş 31 Mart’ta olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir