Bombalar eve düşünce: 109 ameliyat geçirdi…

Suriye’nin Kamışlı bölgesinde 2013 yılında yaşanan şiddetli çatışmalarda atılan bombalardan birinin düştüğü evde Menal Hacıibrahim öldü, o tarihte 3 yaşında olan kızı Evin ise yaralandı. Vücudunun büyük bir kısmı ile yüzünün tamamı yanan Evin Hacıibrahim, babası Rezan Hacıibrahim ile Türkiye’ye geldi.

Batman’da Bahçelievler Mahallesi’nde yaşamaya başlayan baba- kız geçimlerini de pamuk şeker yapıp satarak sağlamaya başladı. 10 yıllık süreçte Batman’ın yanı sıra Malatya, Adana ve Antalya’da birçok kez tedavi gören Evin, bugüne kadar 109 kez ameliyat geçirdi. Hacıibrahim, tedavi süreci nedeniyle okula geç başlayan ve ilkokul 3’üncü sınıfta okuyan kızı Evin’in ameliyatı için destek istedi.

‘109 AMELİYAT YAPILDI AMA SAĞLIĞINA KAVUŞAMADI’

DHA’da yer alan habere göre, satın aldıkları bir makineyle pamuk şeker yaparak geçimini sağlayan Rezan Hacıibrahim, “2013’te Türkiye’ye geldim. Evim bombalandı. Karım öldü. Şu anda Türkiye’de yaşıyorum. Kızımın ameliyatı için çok hastaneyi dolaştım. Şu ana kadar 109 ameliyat yapıldı ama hala tedavisine kavuşamadı. 10 yıldır tedavisi ile uğraşıyorum. Doktorlar eğer tedavisi yapılmazsa kansere dönüşeceğini söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızdan rica ediyoruz. Kızımın sağlığı için, tedavisi için ameliyat yapılmasını istiyoruz. Durumumuz da yok. Türkiye ve Türk milletine de teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

‘SOKAKTAN VE OKULDAN RAHAT GEÇMEK İSTİYORUM’

Yüzündeki yaralar nedeniyle akranlarının kendisiyle alay ettiğini belirten Evin Hacıibrahim ise yüz nakli olarak sağlığına kavuşmak istediğini belirterek, “Okulda herkes benimle dalga geçiyor. Cumhurbaşkanının yanına gitmek istiyorum. Ameliyat olmak istiyorum. Sağlığıma kavuşmak istiyorum. Yüz nakli olmak istiyorum. Sokaktan ve okuldan rahat geçmek istiyorum” ifadelerin kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir