“Can Dostlar” Ben Affleck ve Matt Damon ortak banka hesabı kullanmış

İki ünlü oyuncu Ben Affleck ve Matt Damon, ortak banka hesabı kullandıkları haberleriyle gündeme geldi. Boston’lı iki oyuncu 1998’de hem senaryosunu birlikte yazdıkları hem de başrollerini paylaştıkları Can Dostum’la (Good Will Hunting) Oscar kazandı.

“Paraya ihtiyacımız vardı”

The Bill Simmons Podcast’e katılan ikili, seçmelere katılabilmeyi finanse etmek için 1980’lerin sonlarından itibaren ortak bir banka hesabı kullandıklarını açıkladı.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, “Alışılmadık bir şeydi ama seçmeler için paraya ihtiyacımız vardı” diyen Damon, bunun “geriye dönüp bakınca tuhaf bir şey” olduğunu da sözlerine ekledi.

Affleck ise “Birbirimize yardım edecek ve birbirimizin yanında olacaktık” dedi.

İkiliden Matt Damon, ikisinden biri işe girdikten sonra maaşının hesaba yatırıldığını da söyledi.

Birimizin parası olduğu sürece gücümüzün tükenmeyeceğini biliyorduk. [1992’de] Bir Amerikan Efsanesi’ni (Geronimo) yaptıktan sonra bankada muhtemelen 35 bin dolarım vardı. “Bir yıl idare ederiz” diyordum.

Affleck ve Damon, kısa süre önce birlikte Artists Equity adlı bir yapım şirketi kurdu. İkili şu sıralar Affleck’in yönetip oynadığı ve Damon’ın da rol aldığı yeni filmleri Air öncesinde basın turunda.

Film, pazarlama yöneticisi Sonny Vaccaro’nun (Damon) kendi spor ayakkabı serisini yaratmak üzere genç Michael Jordan’ın peşine düşmek için Nike’la birlikte çalıştığı, gerçek yaşam hikayesine dayanıyor.

Jordan’ın yüzü filmde gösterilmeyecek. Bunun yerine, Affleck’in film için “daha iyi sonuç verdiğini” söylediği bir kararla, sadece arkadan ya da profilden çekilen bir dublör tutuldu.

Affleck kısa süre önce, iki oyuncu komedi ikilisi gibi görünmesin diye kariyerinin başlarında Damon’la çalışmayı bırakmasını söyleyen tavsiyelere uyduğu için pişman olduğunu itiraf etmişti.

Air, ABD’de 5 Nisan’da sinemalarda vizyona girdikten sonra Amazon Prime Video’da dünya çapında yayımlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir