Fransa bu iddia ile çalkalanıyor! Christophe Galtier: Bu kadar çok siyahi ve Müslüman olamaz

PSG Teknik Direktörü Christophe Galtier, ağır suçlamalar ile karşı karşıya kaldı. İddialara göre Galtier, Nice’te çalıştığı dönemde Müslüman oyuncular hakkında ağır ifadeler kullandı. PSG yönetiminin nasıl bir karar alacağı merakla bekleniyor. İşte ayrıntılar…

FOURNIER: NEDENLERİNİ AÇIKLARSAM SOYUNMA ODASINA GİREMEZ

Fournier, Eylül ayında RMC Sport’a yaptığı açıklama Galtier ile çok kötü bir ilişkiye sahip olduklarını belirterek “Christophe ile kurabileceğim ilişkinin sezon başından beri oldukça kaotik olduğu herkesin bildiği bir gerçek. Dürüst olmak gerekirse, tartışmamızın gerçek nedenlerini açıklarsam, çünkü gerçekten doğru kelime bu, Christophe artık ne Fransa’da ne de Avrupa’da soyunma odasına girmeyecek.” ifadelerini kullanmıştı.

“BU KADAR ÇOK SİYAHİ VE MÜSLÜMAN OLAMAZ”

Futbol yorumcusu Daniel Riolo ve Romain Molina’nın iddialarına göre Nice kulübünün eski futbol direktörü Julien Fournier’nin Nice kulübünün sahibi INEOS grubunun bir çalışanına bir mail gönderdi.

Mailde Fournier’in “Christophe Galtier daha sonra ofisime geldi ve oğlunu selamladı ve bana ‘sana söylediklerimi babamdan kontrol edebilirsin’ dedi. Menajeri/oğlu gittikten sonra Christophe’a az önce yaptığım tartışmadan bahsettim ve ona tüm bunların doğru olup olmadığını sordum. Daha sonra evet cevabını verdi ve “şehir” gerçekliğini hesaba katmam gerektiğini ve gerçekten de takımda bu kadar çok siyahi ve Müslüman olamayacağımızı söyledi.” dediğine yer verildi.

GALTIER’DEN FOURNIER’E: ŞEHRİN GERÇEKLERİNE GÖRE HAREKET ET

Julien Fournier, Galtier’im Müslüman oyunculara ön yargılı yaklaştığını belirtti. Fournier’in açıklamalarına göre Galtier kendisine “Dün gece restorana gittim ve herkes siyahlardan oluşan bir takımımız olduğunu söyleyerek bana takıldı.” söylediğini de ekledi. Fournier bu olayların ardından Galtier’in kendisine şehrin gerçekliğine göre hareket etmesi gerektiğini söylediğini de iddia etti.

Haberde Galtier’in Fournier’e “Julien hangi şehirde olduğumuzu anlamalısın. Jacques Medecin’in (Nice’in eski belediye başkanı) şehrindeyiz. Ekibimiz insanların istediği gibi değil, bana göre değil.” dediği iddia edildi.

GALTIER: BU TAKIM BANA GÖRE DEĞİL

Gazeteci Romain Molina’nın RMC Sport aracılığıyla okuyuculara aktardığı e-mail’in detayında, Galtier’in Müslüman oyuncular hakkında söylediği sözlere de yer verdi.

İddiaya göre Galtier, “Bu kadar çok siyahi ve Müslüman olamaz. Bizim takımımız bana göre değil.” dedi. Galtier’in ayrıca takımdaki Müslüman oyunculardan Ramazan ayında oruç tutmamalarını talep ettiği de iddialar arasında yer aldı.

Galtier’in ‘Oruç tutmayın’ talebine takımdaki Müslüman oyunculardan Hicham Boudaoui ve Billal Brahimi karşı çıktı. Galtier, Nice’teki birçok Müslüman futbolcunun takımdan gönderilmesi yönünde bir istekte bulunduğuna da yer verildi.

PSG SORUŞTURMA BAŞLATTI! TARAFTAR GRUBUNDAN TEPKİ

PSG, Christophe Galtier tarafından yapıldığı iddia edilen yorumların ardından soruşturma başlattı. PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi’nin yakın bir arkadaşı, “Nasser bunu bilseydi, Galtier asla PSG’nin başına geçemezdi. İmkansız.” açıklamasında bulundu.

PSG taraftar grubu Collectif Ultras Paris: “Christophe Galtier olayını yakından takip ediyoruz. Eğer suçlamalar ispatlanırsa, bu kişinin kulüpte kalması kabul edilemez.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir