Hafize Gaye Erkan, 3 Ekim’de Meclis’te sunum yapacak

AA

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın, 3 Ekim Salı günü Plan ve Bütçe Komisyonu’na bir sunum gerçekleştireceği duyuruldu.

Toplantının öne çıkan başlıkları; TCMB’nin son dönemde aldığı faiz ve Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulamasına ilişkin kararlar, Enflasyona ilişkin gelişmeler, küresel gelişmeler ve Türkiye ekonomisi olarak açıklandı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu’na göre, Başkan’ın Banka faaliyetleri ve para politikası uygulamaları hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunu bilgilendirmesi gerekiyor.

Erkan, TBMM’nin 28. Dönem 2. Yasama Yılı’na başlamasının ardından 3 Ekim’de Meclis’te milletvekilleriyle ilk kez bir araya gelecek.

Erkan, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sunum yapacak

Erkan’ın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında 3 Ekim’de toplanacak Komisyonda, milletvekillerine sunum yapması öngörülüyor.

Merkez Bankası Başkanı Erkan’ın, küresel gelişmeler, Türkiye ekonomisi, ve para politikası çerçevesinde kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor.

Enflasyona ilişkin gelişmeler paylaşılacak

TCMB’nin son dönemde aldığı faiz ve Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulamasına ilişkin kararlarının yanı sıra enflasyona ilişkin gelişmelerin, toplantının öne çıkan başlıklarını oluşturması tahmin ediliyor.

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan’dan sunum

Yasal ve düzenlemeler hakkında bilgi aktaracak

Erkan’ın, Komisyona, TBMM’ye gelmesi planlanan Merkez Bankası’na ilişkin yasal ve hayata geçirilmesi beklenen idari düzenlemeler hakkında da bilgi vermesi planlanıyor.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x