Müge Anlı’da aranan Döndü Boztepe cinayetinde son gelişme

Müge Anlı ile Tatlı Sert’e konuk olan Döndü Boztepe’nin oğlu, “Annemin saat 8’den sonra dünya ile iletişimi kesilir. İsmihan hanıma sorun. İsmihan hanıma sormamızın sebebi, her gün annemle görüşen, annemin her şeyinden haberi olan bir kişinin nasıl haberi olmaz?” diye sordu.

Müge Anlı ve ekibi, Döndü Boztepe’nin akrabası İsmihan’a bağlanıp canlı yayına çıkardı. İsmihan, yaptığı açıklamada, “Müge hanım. Bende yalnız yaşıyorum. Gelir otururduk, giderdi. Yalnız bu para vermişler bana… Yalan. Ben para falan almadım. Görmedim, duymadım ben. Gelirdi otururdu, giderdi.” dedi.

İsmihan’ın ardından söz alan Döndü Boztepe’nin kardeşi Cemal Boztepe, “Zorla götürdüler bacımı Müge Hanım. Zorla götürülmese; parası duruyor, kimliği duruyor, altınları duruyor. Zorla götürdüler kardeşimi.” diye konuştu.

Döndü Boztepe’nin kardeşinin iddiaları karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Müge Anlı ise, şu ifadeleri kullandı:

“Bunun sonucu ne olur bilmiyorum ama kitabı yazılır bu işin. Belki çok derdimi anlatamıyorum. Kelimeleri doğru seçemiyorum. Hep şunu düşünüyorum, hiçbir akla mantığa sığmıyor; bu hanımefendinin ortadan kayboluşu.
O yüzden düşünce tarzımızı o akılsızlık, manasızlık üzerinde kurgulayıp gitmeliyiz. Biz normal insanlar gibi düşünüp bir yol bulmaya çalışıyoruz.

Ama burada konu olan yaşlı teyzenin neden oradan alınıp götürüldüğünün mantığını bulmak çok zor. Hep diyorum; odun alıyor diye Mehmet mi bir şey yaptı?

Yaptıysa nereye koydu? Alınıp evlilik için gönderilse; dağ başına götürülüp kapatılmadıysa, ona bir şey diyemem köylü görmemiş olabilir.

Ama normal şartlarda evlilik vadiyle götürülse komşusu falan var herkes bilir.
Mevlüt alsa götürse; karısından bu kadar korkuyor olsa marketin önünde öpmeye kalkmaz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir