Silicon Walley Bank Kapatıldı

Silicon Valley Bank, California Mali Koruma ve Yenilik Departmanı tarafından kapatıldı.

Silicon Valley Bank, California Mali Koruma ve Yenilik Departmanı tarafından kapatıldı. Bankaya alıcı olarak Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) atandı.

Silicon Walley Bank Düzenleyici Tarafından Kapatıldı

Silicon Valley Bank, California Mali Koruma ve Yenilik Departmanı tarafından kapatıldı. Alıcı olarak Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) atandı. FDIC, sigortalı mevduat sahiplerini korumak için Mevduat Sigortası Ulusal Bankası Santa Clara’yı kurmuştu. Bankadaki işlemler günün erken saatlerinde durdu.

Yeni kurulan şirketler ve risk sermayedarları arasında popüler olan Silicon Valley Bank’taki tüm sigortalı mevduatlar hemen DINB’ye aktarıldı. Yapılan bir FDIC duyurusuna göre, sigortalı mevduat sahipleri sigortalı mevduatlarına 13 Mart’a kadar erişebilecekler.

Silicon Valley Bank, bu yıl iflas eden ilk FDIC sigortalı kurum oldu. Önceki ise, 2020’de Kansas, Almena’daki Almena Eyalet Bankası’ydı.

Silicon Valley Bank’ta ticaret sabahın erken saatlerinde durduruldu. Bununla birlikte şirket hisseleri bankacılık sektörünün kötü gidişatından dolayı zaten düşüşteydi. Kapanış, La Jolla, California merkezli kripto dostu banka Silvergate‘in operasyonları durdurma planlarını açıklamasından iki gün sonra gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir