Borsa’da gün sonu: İşte en çok yükselen hisseler

BIST 100 endeksi güne satıcılı başladıktan sonra sabah seansında yeniden 8.000 puan bandına yükseldikten sonra gün içinde en yüksek 8.052 puana ulaştı. Gün sonuna doğru 7.989 puana kadar gerileyen endeks, son saatte yüzde 0,1 oranında kısmi yükselişle 8.040 puana yakın hareket ediyor.

Bugün spor ve turizm hisseleri ortalama yüzde 2 bandında değer artışıyla öne çıktı. En çok düşe sektörler ise ortalamada yüzde 1 bandında değer kaybı gören metal eşya, metal ve sigorta oldu. Bankalar, yüzde 0,25’e yakın kısmi yükselişe sahipken en yüksek işlem hacmine sahip mali endeks de bankalara paralel bir yükselişe sahip.

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında bugün en çok yükselen 5 hisse şöyle:

TATEN

ISGYO

IZENR

BERA

ENERY

Bugün BIST 100’de en çok düşen 5 hisse ise kapanışa doğru şöyle sıralandı:

ULKER

KLSER

KONTR

ALFAS

ISMEN

Borsa İstanbul genelinde ise 15 hisse gün sonuna doğru tavan fiyatından işlem görürken bu hisseler arasında YAYLA, KFEIN ve AYCES payları yer aldı. Bugün BIST’te en çok düşen hisseler ise %7 bandında gerileyen SEKUR ve EKOS oldu.

Yurt dışı piyasaları geneline de bugün satıcılı bir seyir hakim. Asya’da düşüş yüzde 2 bandına ulaşırken Avrupa endeksleri yüzde 1’in üzerinde değer kaybına sahip. ABD endeksleri arasında ise Nasdaq, ilk işlemlerde yüzde 1’i aşan değer kaybıyla en çok gerileyen endeks oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x