İYİ Partili Milletvekilinden Somali Büyükelçiliği Önünde “Aranıyor” Protestosu

Motokuryelik yapan Yunus Emre Göçer’in hayatını kaybettiği kazada arabayı kullanan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohamad Hassan Türkiye’yi terk etmişti. İYİ Parti Milletvekili Turhan Çömez, Somali Büyükelçiliği önünde protesto düzenledi.

Somali Cuhmurbaşaknı’nın oğlu Mohamad Hassan, İstanbul Zeytinburnu’nda motoruyla yolculuk yapan Yunus Emre Göçer’e çarptı.

Kazada ağır yaralanan Göçer, 6 gün sonra yaşamını yitirdi.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Somali Büyükelçiliği’nin önünde protesto düzenledi.

Çömez, üzerinde “Aranıyor, firari katil, torpilli” yazan afişleri büyükelçilik önüne asıp, tepki gösterdi.

Kaza hakkında konuşan Çömez, “Yunus Emre Göçer’in hayati tehlikesi olduğuna dair hiçbir rapor alınmadan oradan ayrıldılar ve ne yazık ki suçlu olduğu net belli olan bu şahısla ilgili hiçbir yakalama ya da gözaltı kararı çıkartılmadı. Ve bu esnada maalesef motokuryemiz hayatını kaybetti” ifadelerini kullandı.

“Skandallar dizisi burada bitmedi” diyen Turhan Çömez, “Hangi hakla bir Cumhurbaşkanının oğluna bu ülkede siyasi sığınma hakkı verilmiştir? Ve bu şahsın şu anda Dubai’de olduğuna dair çok önemli işaretler var. Peki bu şahısla ilgili bir kırmızı bülten çıkartıldı mı? Hayır. Bu şahısla ilgili Adalet Bakanlığı, Somali Büyükelçiliği’ne ve Somali Adalet Bakanlığı’na bir yazı yazdı mı? Hayır” diyerek tepki gösterdi.

İYİ Parti Milletvekili Çömez, Somal Büyükelçiliği’nden randevu talep ettiğini belirterek, “Somali Büyükelçisinin ülkeyi terk ettiği, Türkiye’de olmadığı söylendi. Doğru mudur, yanlış mıdır bilemem ama biz bu ülkede mağdurun hakkını koruyamazsak, hukukun çiğnenmesine, devletin kurum ve kurallarının örselenmesine izin verirsek bu tür dramları daha çok yaşamaya devam ederiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x