Dursun Özbek’ten Ali Koç’a sert gönderme! ‘Şampiyonluk emekli ikramiyesi değildir’

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in, sponsorluk töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek’in açıklamaları şu şekilde:

‘BUNLAR SON ÇIRPINIŞLAR’

Hakem kararlarını sert sözlerle eleştiren Dursun Özbek, “Maçta verilen hakem kararlarını izlediniz. Ligde standartsızlık söz konusu. Ne yapmak istediklerini görüyoruz. Bu böyle devam etmeyecek. Galatasaray organize bir kötülükle karşı karşıya. Bunların tek amacı Galatasaray’ın zafer yürüyüşüne engel olmak. Bizi durdurmak için yaptıklarını görüyoruz ve şaşırmıyoruz. Biz birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece beyhude çalışmalardır. Ben bazı kulüp başkanları gibi rüzgara göre yelken açmam. Bizim kıblemiz bellidir. Gerektiğinde herkese gerektiği gibi konuşmasını bilirim. Bunlar son çırpınışlar.” dedi.

SERT GÖNDERME

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a göndermede bulunan Dursun Özbek, “Haksızlığı hak kabul edenler, yıllardır sürdürdükleri çırpınışların sonuna geldiler. Şampiyonluk emekli ikramiyesi değildir. Türk futbolunda emekli olmak isteyenler size sempatik gelebilir. Bırakın sezon sonu sessiz sedasız kenara çekilsinler.” şeklinde konuştu.

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bir daha aday olmayı düşünmediğini dile getirmişti.

‘BU SORUNUN MUHATABI FENERBAHÇE BAŞKANI’

Fenerbahçe’nin canlı yayın çağrısına yönelik soruya Özbek, “Bizim kıblemiz belli. Günlük gelişmelere, esen rüzgara göre yelken açmayız. Biz haktan ve adaletten yanayız. Şimdi ne değişti? Bu sorunun muhatabı Fenerbahçe Başkanı. Bir gün ‘Masaya oturmam” diyorsun, bir gün ‘Yayına çıkalım’ diyorsun. Cevabı sayın başkanın vermesi daha doğru olacak.” şeklinde yanıt verdi.

‘GALATASARAY’I DURDURMAYA ÇALIŞIYORLAR’

“Ligin ilk gününden itibaren standart dışı uygulamalarla karşı karşıyayız. Galatasaray’a karşı uygulamaların standardı yok, bu çok net. Kayserispor maçında bu zirveye çıktı. Golümüzün iptal edilmesiyle zirveye çıktı. Galatasaray’ın kenetlenmesiyle bu tip kirli oyunlar sonuçsuz kalacaktır. Geçen sene bunu başardık. Bu sene daha tedbirli davranıyorlar. İlk haftadan itibaren Galatasaray’ı durdurmaya çalışıyorlar. Bunların başarılı olacağını düşünmüyorum. Tek yapmamız gereken birliktelik. Camiamız da bu kenetlenmeyi göstermektedir. Bu kenetlenme sadece sportif başarılar için değil, finansal yapıyı düzeltmek için gereklidir.”

“FUTBOLCULARA BORCUMUZ YOK”

“Algı yaratmaya çalışıyorlar, bizi yıpratmaya çalışıyorlar. Galatasaray olarak finansal sorunumuz yok. Aralık sonu itibariyle sporcu maaşları, prim, transfer ücretlerinde günü gelen ödemelerde sorun yaşamadık. Hepsini tek tek ödedik. Bu son derece net. İsteyen kulüpten ve TFF’den bunun böyle olduğunu öğrenebilir, bizden bilgi isteyebilir. Neden böyle bir şeye tenezzül ediyorlar? Bu anlamda tek konuşulan kulüp Galatasaray. Ligde 20 kulüp var. Bu algılarla Galatasaray’ı yıpratmaya çalışıyorlar. Biz bunlara pabuç bırakmayız. Bir gün bile ödemelerin gecikmesine izin vermeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x